אמנות

היום, יותר מתמיד, כשכל אחד ואחת מאיתנו מנווט.ת בין ההתמודדות האישית, לזו המקצועית והלאומית, זה הזמן שלנו להתכנס יחד – מקרוב ומרחוק – ולהרגיש את החיבוק הגדול שאחינו ואחיותנו מעבר לים שולחים.ות אלינו.

בשבועות האחרונים, אנשי ונשות חינוך, תלמידים ותלמידות מהקהילות היהודיות ברחבי העולם כולו שלחו מכתבים ומסרים רבים מאוד של איכפתיות ואהבה – לנו – עמיתיהם ועמיתותיהן בישראל, כדי להראות את תמיכתם.ן ולשלוח אלינו חיבוקים מרחוק וחיזוקים רבים. 

הפלטפורמה שלפנינו נבנתה על מנת לאפשר לנו להיחשף לכמה שיותר מסרים מכמה שיותר קהילות, מחנכים.ות ותלמידים.ות – להיעזר במסרים הללו לחיזוק אישי כמו גם ככלי חינוכי בימים המורכבים שעוברים עלינו. אנו מזמינות אתכם.ן להשתמש בפלטפורמה ובכך לקחת חלק בפרויקט הייחודי והמשמעותי הזה כדי לוודא שכל התלמידים והתלמידות שלנו כאן בישראל, ירגישו את החיבור אל הקהילות היהודיות בכל מקום ברחבי העולם ויתחזקו מכך, ובכך נצליח לממש יחד את חזון העמיות והחיבוריות היהודית, גם בתקופה הקשה הזו.

בנוסף לפלטפורמת המסרים, איגדנו מספר הצעות לפעילות הנוגעות בנושאים שונים, כאשר המטרה המרכזית היא להעניק כלים חינוכיים נוספים הסובבים סביב המסרים ששלחו אלינו.

צ

אחת מהדרכים להתמודדות ועיבוד בזמנים מאתגרים כמו שלנו כיום היא אמנות.

האמנות פותחת צוהר אל עולמות שונים ומגוונים, מאפשרת להביע רגשות ולעבד מחשבות שלעיתים לא נצליח לבטא במילים.

צ

הצעה לפעילות:

בקשו מהתלמידים והתלמידות להכין יצירה אמנותית בהשראת המכתב שבחרו או בהשראת הרגשות והתחושות שנשארו איתם.ן מהסתכלות על מגוון המסרים שבאתר. 

עודדו את התלמידים והתלמידות לצייר, לכתוב, ליצור מחומרים ממוחזרים ולהביע את המכתב והמסר שבחרו באמצעים אמנותיים.

שימו לב – אין צורך בניסיון קודם או בהתנסויות אמנותיות נוספות כדי להשתתף בפעילות. נסו לעודד את התלמידים והתלמידות “לשחרר” ולהתמקד ביצירה עצמה, מבלי חשש לתוצאה הסופית או לשיפוטיות חיצונית.

את היצירות שהתלמידים והתלמידות כותבים.ות ויוצרים.ות מומלץ לתלות ברחבי הכיתה, ניתן להקים גלריה בית ספרית, להעניק אחד לשני, לשלוח או לקחת הביתה ועוד.

ספרו לנו ושתפו איתנו את הפעילות שקיימתם עם הכיתה שלכם! איזו פעילות אתם מציעים לקיים עם מכתבים אלו?  כתבו לנו עם רעיונות או הצעות ונשמח להעלות לאתר makom@jafi.org 

הדף בניהול המכון לקולות בעם היהודי, הסוכנות היהודית לארץ ישראל

We thank our partners | תודה לשותפים שלנו